Sürücü Kursunuzu Buradan Arayabilirsiniz

Kategoriler

Antalya Sürücü Kursları
Sürücü Kursu ve Ehliyet Rehberi
Siz de Kursunuzu Hemen Bulun!

Antalya Sürücü Kursları

Ülkemizin en turistik bölgelerinden ve tatil denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Antalya, güzel sahilleriyle dünyanın birçok yerinden turist çekmeyi başarıyor. Antalya sahil şehri olarak ünlense de bu özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla da turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

Zengin tarihi mirası, doğal güzellikleri ve eşsiz manzaraları, masmavi sahilleri ve görülmeye değer koylarıyla Antalya, tarih, kültür ve doğa tutkunları için eşsiz bir deneyim sunuyor. Ülkemizde en fazla antik kente sahip olan şehir olan Antalya, her yönüyle tam bir turizm merkezi olma unvanını taşıyor.

Masmavi denizi, plajları ile Türkiye’de turizm denince akla ilk gelen şehir olan Antalya, aynı zamanda tarımda da akla ilk gelen şehirlerden. Türkiye’de seracılığın önemli merkezlerinden olan Antalya, muz ve turunçgiller cenneti olarak biliniyor.

Antalya’da yaşayan ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adayı, Antalya ehliyet kursu bulmakta zorlanabiliyor. Ehliyet almak isteyen vatandaşların önce en iyi sürücü kurslarını bulması gerekiyor. Doğru ve güvenli ehliyet kursunu bulduktan sonra eğitimin ardından yazılı ve pratik sınava tabii tutulan aday, başarılı olması durumunda ehliyet sahibi olabiliyor.

Bu konuda, en iyi sürücü kursunu seçerken seçici davranmak oldukça önemlidir. Antalya’da yaşayan ve Antalya sürücü kursları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşların bu konuda birçok soru işareti bulunuyor. Antalya ehliyet kurslarını bulmak ve detaylı bilgi almak için http://www.surucukurslari.com/ adresini ziyaret edebilirisiniz.

Antalya Tarihi
Antalya Gezilecek Yerler
Antalya Tarihi

Anadolu’da insana ait bilinen en eski yerleşim alanlarından biri Antalya’da bulunuyor. Antalya’da ilk yaşam izleri Eski Taş Çağı’na kadar dayanıyor. Antalya, şehri ve çevresine antik çağda “çok verimli” anlamına gelen Pamphylia, Batı kesimine ise Lykia deniliyordu. M.Ö. 8. Yüzyıldan itibaren buraya Ege denizinin Batı kısmından göçenler, Aspendos ve Side şehirlerini kurmuşlardır.

Yapılan arkeolojik kazılarda Antalya ve çevresinde M.Ö. 2000 yılından bu yana bölge sırasıyla Hitit, Pamphylia, Lykia, Kilikya gibi kent devletlerinin ve Persler, Antigonos, Bergama Krallığı’nın hakimiyetine girmiştir. Daha sonra bu bölgede Roma Devleti hüküm sürmüştür.

Bölge, Roma İmparatorluğu’nun ardından Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. 1207 yılında Selçuklular tarafından Türk topraklarına katılan Antalya, Anadolu Beylikleri zamanında ise Hamitoğulları Beyliği’nin egemenliği altına girmiştir. Osmanlılar zamanında ise Anadolu eyaletine bağlı Antalya il merkeziydi ve buraya Teke sancağı adı verilmişti. Şehrin şimdiki ismi ise antik çağdaki adının biraz değiştirilmiş halidir.

Antalya Gezilecek Yerler

Kaleiçi

Kaleiçi, merkezi konumda olması ve tarihi dokusuyla Antalya denilince akla ilk gelen adreslerden biridir. Etrafı surlarla çevrili olan ve birçok girişi bulunan Kaleiçi, Osmanlı Dönemi eserleri, kalesi ve eski evleriyle şehrin cazibe merkezini oluşturuyor. Eski Antalya olarak bilinen Kaleiçi, Bergama Krallığı döneminde kurulduğu biliniyor.

Kaleiçi’nde cumbalı evler, eski konaklar restore edilerek günümüze kazandırılmış, geleneksel mimari dokusunu koruyan ender yerleşim yerlerinden olan Kaleiçi, çok sayıda butik otel de bulunuyor.

Konyaaltı Plajı

Antalya denilince akla ilk gelen sembol yerlerden biri Konyaaltı Plajı’dır. Antalya’nın en büyük plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı, yerli ve yabancı turistin uğrak noktalarından biridir. Masmavi denizin eşlik ettiği plaj boyunca çeşitli otel ve eğlence mekanları bulunuyor.

Düden Şelalesi

Antalya’da yerli ve yabancı turist akınına uğrayan adreslerden bir tanesi de Düden Şelalesi. Şelale, Düden Çayı’ndan kaynağını alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan şelale, yaklaşık 45 metre yükseklikte yer alıyor.

Bu eşsiz manzara Düdenbaşı denilen yerden Aşağı ve Yukarı Düden olarak ikiye ayrılıyor. Aşağı Düden diye adlandırılan kısımdan denize su dökülürken, Yukarı Düden denilen alanda ise piknik ve mesire yerleri yer alıyor.

Olympos Antik Kenti

Tarihi dokusuyla dikkat çeken adreslerden biri de Olympos Antik Kenti’dir. Tanrılar Kenti olarak da bilinen antik kentin kuruluş tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Olympos, Roma ve Bizans dönemlerinde de dini açıdan nemini yitirmemiş.

Antik kentin tam ortasından akan Ulupınar Deresi, antik kenti başka bir boyuta taşıyor. Başta tiyatro ve kaya mezarlar olmak üzere görülmeye değer birçok kalıntı bulunan antik kentin akropol kısmında eşsiz manzarayı izleme olanağı bulunuyor.

Manavgat Şelalesi

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde yer alan Manavgat Şelalesi, bölgede en çok ziyaret edilen alanlardan biridir. Yaklaşık 4 -5 metrelik bir falezden aşağıya dökülen şelale, birçok balık ve kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Birçok ağaç türü ve zengin bitki çeşitliliğinin bulunduğu şelalede nehrin belirli alanlarında rafting ve kano gibi çeşitli doğa sporları yapılabiliyor.

Bizi Takip Edin

Menü